Analýza súčasnej politickej situácie
Súčasná politická situácia na Slovensku je dominovaná prichádzajúcimi parlamentnými voľbami. Tieto voľby sú veľmi dôležité a budú hrať rozhodujúcu úlohu nielen pre Slovensko ale i pre svetovú politiku z týchto dôvodov:
Po prehratej 1. Svetovej vojne v prvej polovici dvadsiatych rokov minulého storočia niekoľko vplyvných nacionalistických vojenských teoretikov - medzi nimi aj generál a.D. v. Bernhardi a dôstojníci Reichswehru Kurt Hesse a Georg Soldana (115) - z analýzy propagandy v 1. svetovej vojne vyvinuli ponaučenia pre novú vojnu. Ich najdôležitejšie požiadavky boli, že nemecké obyvateľstvo musí byť pripravené komplexnou propagandou pre budúcu vojnu a že vo vojne samotnej by sa mala "zbrane propaganda" priradiť väčší význam ako v minulosti. V budúcej vojne, ktorá po skúsenostiach zo svetovej vojny 1914-1918 sa zdá byť možná len ako totálna vojna, by „duchovná príprava“ dokonca mohla zohrávať rozhodujúcu úlohu. Preto by psychologicko-propagandistická mobilizácia mala byť postavená na úroveň personálnej a materiálnej prípravy na vojnu. * 7 (Wilhelm Deist a kol.)
Hitler si zobral toto ponaučenie „k srdcu“ a 10.Novembra 1938 si pozval k sebe vyše 400 nemeckých žurnalistov a vyzval ich týmito slovami na duševnú mobilizáciu nemeckého národa do ďalšej svetovej vojny:
„Je potrebné vysvetľovať nemeckému ľudu určité zahranično-politické súvislosti tak, aby postupne vnútorný hlas ľudu sám volal po násilí“ *7
Podoba k dnešnej anti-ruskej propagande je neprehliadnuteľná. Zákaz ruským športovcom vystupovať pod ruskou vlajkou, hrať ruskú hymnu, organizovať športové podujatia je práve tá „psychologicko-propagandistická mobilizácia“ más na vojnu proti Rusku. Popri tejto propagande súbežne beží propagande európskych (bohužiaľ včítane niektorých slovenských) politikov , ktorí neustále opakujú propagandistické výmysly o ruskej hrozbe, hoci sú to USA a štáty EU ktoré zhromažďujú obrovské armády na ruských hraniciach. Každý len trochu súdny človek vie že ten kto ide tisíce kilometrov od domova „brániť“ svoju vlasť klame a má nekalé úmysly. Každý štát má právo brániť svoje hranice, svoju vlasť doma a nie na hraniciach iných štátov tisíce kilometrov od domova. Podľa najnovších správ už v budúcom roku 2020 má byť do Európy premiestnených až 30 tisíc amerických vojakov. Tlak USA na Slovenskú vládu „odovzdať“ vojenské letiská v Malackách a Sliači pod úplnú kontrolu (suverenitu) USA sú jasné znaky pripravujúcej sa vojny proti Rusku.
Friedrich Frieden v knihe „Kapitalismus und Krieg“ to formuloval nasledovne:
„Kapitalistický hospodársky systém nemôže natrvalo bez vojny existovať. Podmienka „nutného hospodárskeho rastu“ nevyhnutne vedie k vojne. Ale nielen vojna je nebezpečenstvo pre prežite ľudstva. Neustále znečisťovanie prírody mentalitou „použi a zahoď“ , mrhanie nerastnými surovinami, výruby lesov a pralesov, znečisťovanie morí, nadmerný rybolov a otrava spodnej vody ako dôsledok konkurenčného boja ohrozujú existenciu ľudstva už dnes. Prežitie ľudstva v tomto hospodárskom systéme je ťažko predstaviteľné. Jedno pod akým hospodárskym systémom, prechod na plánované hospodárstvo je nevyhnutný a čím skôr k nemu príde tým je väčšia šanca zvrátiť negatívne dôsledky teórie neustáleho hospodárskeho rastu.“
Voľby na Slovensku v tomto roku 2020 budú mať veľký význam a vplyv nielen pre Slovensko ale i pre svetový mier. Ak sa podarí kapitálu pomocou „jeho“ dnes ešte opozičných strán zvíťaziť a presadiť americké základne na Slovensku budeme podstatne bližšie k ďalšej vojne proti Rusku. Po vojne švédskeho kráľa Karola 12. v roku 1712, Napoleona v roku 1812 a Hitlera v r. 1941 sa vytvoria podmienky na ďalší spoločný útok západných mocností proti Rusku. Preto slovenské média v predvolebnej kampani venujú téme vojenských základní USA na Slovensku len okrajový priestor a „zabávajú“ ľudí bezvýznamnými politickými šarvátkami aby si národ neuvedomil, že hlavná téma volieb sú vojenské základne USA v Malackách a na Sliači. A na to potrebuje kapitál víťazstvo opozície na Slovensku vo Februárových voľbách.
Pre OZ „protivojne.com“ Ing. Dušan Borovský
—————