Archiv

Demonštrácia 9.3.2017 v Bratislave

List predsedu Asociácie slovenských vojakov Jozefa Žarnovičana, ktorý prečítali počas protestu, vám prinášame v plnom znení:

Táto hroziaca vojna bola pripravovaná veľmi dlho a precízne, boli vynaložené obrovské prostriedky k tomu, aby bol cieľ týchto renegátov úspešný. Ide o tak obrovské zdroje, že by dokázali v okamžiku odstrániť chudobu na celom svete a zabezečiť bezpečný a spokojný život všetkým ľuďom vo všetkých kútoch sveta. To však nie je ich cieľ.

Nepriateľ bol definovaný už veľmi dávno, v tejto dobe sa však útočí na jeho najsilnejšiu časť a tou je Ruská federácia, avšak cieľom je celá slovanská identita a širšia duchovná sila ľudí ako taká. Vždy im išlo o zotročenie našej kultúry, hlbokej viery, nášho ducha a nikdy nám nedokázali odpustiť našu nebojácnosť a nezdolnosť. Pokoriť nás, je ich veľkým snom už celé stáročia.

Nežijme v omyle, že NATO je organizácia, ktorá má svoju samostatnú rozhodovaciu schopnosť a že je založená na báze spoločného hlasu členov tejto organizácie. Nielenže ide o donucovací prostriedok Európskej únie na čele s USA ako hlavným policajtom a rozhodcom, ale ani táto štruktúra vedenia nie je konečná a siaha omnoho vyššie na miesta, ktoré sú pre bežného človeka ovládaného mediálnym šumom len hlúpe konšpirácie.

Slovensko sa dostalo do stavu takmer úplného odovzania svojej suverenity cudzím silám, a to v úplný neprospech ľudí žijúcich v slovenskej vlasti. Tento stav je stavom vykorisťovania a otrokárstva. Je ťažké na to myslieť a ešte ťažšie to vysloviť.

No neupadajme na duchu a už vôbec nemajme strach. Tieto sily zla, sú tou povestnou kobylou, ktorá pred svojim skonom kope najviac, to však neznamená , že máme tieto kopance znášať.

Asociácia slovenskych vojakov je najstaršou organizáciou vojakov v zálohe, sympatizantov obrany štátu a ochrany suverenity SR, avšak nie je klasickým združením vojakov, ktoré si chráni len svoje výsluhové dôchodky a výsluhové benefity. Sme hlavne skupinou ľudí, ktorým záleží predovšetkým na mieri za každých okolností a nenávidime vojnu, na ktorú sme boli počas našej služby pripravovaní, a to bol hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol ukončiť spoluprácu s  ministerstvom obrany. Táto štátna inštitúcia pri súčasnom vedení strany SNS si podľa môjho názoru neváži života vojakov a nás všetkých občanov SR, porušuje základné ľudské právo, a to právo na život.

Kedysi obranná armáda SR sa zmenila na Ozbrojené sily SR, ktoré boli pretransformované pre potreby útočného paktu NATO a úplne absentuje jej pôvodný účel, a to ochrana  vlastných občanov. Naše terajšie ozbrojené sily sú pripravované výhradne pre potreby útočných operácii NATO a nakoniec aj budú použité ako živá sila pre vojenskú agresiu voči inému štátu. Táto doba je toho dôkazom, keď sa 150 slovenských vojakov, otcov a manželov, vysiela na samovražednú misiu, a to v prípade, že sa renegátom podarí rozpútať vojnu svojou nehanebnou provokáciou na hraniciach Ruskej federácie.

Povestné heslo, keď chceš mier, pripravuj sa na vojnu, bolo vyslovené v dobe, kedy neexistovali jadrové zbrane. Naše nové heslo musí byť, keď chceš mier, buď silný vo svojej viere, buduj silnú obranu a vytváraj silné spojenectvá s tými, ktorí majú úctu k životu človeka.

Vojna je pokračovaním politiky, teda doteraz to bolo zvykom. Je však konečne načase, aby sme zmenili staré paradigmy a vojnu už nikdy nedopustili. Politka musí byť už len príčinou štastia nášho národa a pokiaľ sa nezačneme zaujímať o veci verejné, vojna nás bude strasiť s malými prestávkami takmer neustále.

Nenechajme opäť zomierať našich vojakov za cudzie záujmy, kvôli našej pohodlnosti, zhýčkalosti zábavou a spotrebou. Nenechajeme z našich vojakov robiť vojenské ciele a nedopusťme, aby umierali ľudia v tejto hroziacej globálnej vojne rovnako, ako za prvého slovenského štátu v područí fašistickej tretej ríše.

Dejiny sa opakujú, ale výsledok udalostí ešte stále možme zmeniť.

Ďakujem vám všetkým za podporu,

predseda ASV Jozef Žarnovičan.

Robert Švec zo Slovenského hnutia obrody hneď na začiatku poukázal, že „dejiny nás učia, že Slováci sa nesmú spoliehať na spojencov. Počas Mníchovskej konferencie nás demokratické mocnosti predali fašistom a nacistom. Počas Viedenskej arbitráže sme prišli o južné územia našej vlasti. Iní spojenci v roku 1968 nás zase okupovali. To je výsledok politiky spojencov voči nám!

Ale v našich dejinách, ako maják svieti udalosť, kedy, my Slováci, malý, ale statočný národ sme dokázali vlastnými silami, vlastným odhodlaním, vlastnými vojakmi a dobrovoľníkmi, ochrániť integritu a slovenskú štátnosť. Bola to „Malá vojna“. Toto je maják v našich dejinách, ktorý dokazuje, že ak nás niekto nahnevá, tak aj my, Slováci, vieme urobiť poriadok na svojom území.

Vďaka „Malej vojne“ sme, my Slováci, bez spojencov, odrazili zákerný vpád armád nášho južného suseda.

A nielen, že sme tento vpád odrazili a sme sa ubránili, ale boli sme pripravení to južnému susedovi odplatiť. A len vďaka tomu, že v tom čase silné Nemecko nám v tom zabránilo, sme túto odplatu neuskutočnili.“

Tak, ako počas Mníchovskej konferencie a tak, ako počas Viedenskej arbitráže, mali zahraničné mocnosti na území Slovenska svojich kolaborantov a kumpánov, tak aj dnes majú zahraničné mocnosti svojich kolaborantov a kumpánov na  území SR“, povedal R. Švec a pridal k tomu aj zosobnenia.

„Pred pár mesiacmi sme spoločne konštatovali, že hlavní kolaboranti a kumpáni sú Kiska a Fico. Dnes musíme nahlas povedať, že máme ďalšieho kolaboranta a tým kolaborantom a kumpánom je Danko, predseda SNS!

Pred pár mesiacmi Danko na čele SNS kritizoval Kisku a Fica za to, že súhlasia s tým, aby u nás bola otvorená vojenská základňa NATO. Že on, ako predseda SNS s tým nikdy nebude súhlasiť. A dnes? Nominant SNS Gajdoš, potichu, ako politický zlodej… otvára vojenskú základňu NATO v našom hlavnom meste. Čo je to, ak nie kolaborácia???“

Ďalej R. Švec povedal, že „tak ako v minulosti, tak aj v budúcnosti čaká kolaborantov riadny súdny proces. SR bude opäť zvrchovaný a suverénny štát! Slováci tak, ako počas „Malej vojny“ nedovolia, aby naša štátnosť a naša územná integrita bola ohrozená kýmkoľvek zvonka alebo zvnútra. Nech si súčasní politickí kolaboranti dávajú veľký pozor, veľký pozor, lebo sa blíži deň, kedy nás prejde trpezlivosť a urobíme na Slovensku poriadky.

Slovenská republika nesmie byť členom NATO! NATO je zločinecká a agresívna organizácia!

Neviem, či si Kiska, Fico, Danko a ďalší kolaboranti uvedomujú, že otvorením základne NATO vo Vajnoroch už dnes majú na rukách krv nevinných obetí Bratislavčanov a občanov SR. Pretože, či sa to niekomu páči alebo nie, je Bratislava od dnešného dňa v hľadáčiku všetkých tých, ktorí nemajú dobré vzťahy s NATO. Bratislava… sa stala vojenským terčom! A ak príde ku konfliktu, tak krv na rukách Bratislavčanov aj Slovákov bude mať Fico, Kiska, Danko, Gajdoš a všetci kolaboranti súčasnej doby.“

„…my, Slováci, máme na to, aby sme vždy odhodlane a hrdo bránili našu štátnosť. Nie je podstatné, ako tento boj skončí. Podstatné je to, aby si dejiny pamätali, že statočné ženy a muži Slovenska kedy mali, vtedy povstali a bránili svoju otčinu“, zdôraznil na záver R. Švec.

Potom R. Ruhig predstavil Rudolfa Steigaufa, ktorý je vraj jeden z prvých politicky obvinených za slobodu prejavu. Ten povedal svoj príbeh, čo kritizoval a aké legislatívne úpravy v slovenských zákonoch žiadal.

Potom sa taktiež vyjadril proti vyslaniu vojakov do Lotyšska i proti budovaniu základní NATO na Slovensku. Novinkou v jeho slovách bolo konštatovanie, že NATO má svojho majiteľa! „…majitelia NATO vyhlasujú, že sa ochraňuje demokracia, že sa chránia ľudské práva. Ale to vôbec nie je pravda, lebo NATO je teroristickým zoskupením najväčších teroristov sveta!“

A potom túto novinku zdupľoval otázkou: „Kto vlastní NATO? Ten alebo tí, čo vlastnia aj MMF, svetovú banku, federálnu rezervu, OSN a dokonca aj EÚ.“

Svoj prejav ukončil slovami svätého Augustína: „Čím menej vnímajú ľudia svoje hriechy, tým zvedavejší sú na cudzie. Nehľadajú, čo by mohli napraviť, ale do koho by sa mohli zadrapiť. Keďže nemôžu seba ospravedlniť, sú pohotoví iných obviniť.“

 

História sa opakuje

(Nemecká armáda opäť na hraniciach Ruska)

Operácia bojovej skupiny vedenej nemeckou armádou vo východnej Európe sa formálne začala v utorok. Za prítomnosti nemeckej ministerky obrany Ursuly von der Leyen (kresťanských demokratov), litovská prezidentka Dalia Grybauskaiteová privítala vojakov z Nemecka, Belgicka a Holandska, ktorí sú súčasťou takzvanej posilnenej predsunutej prítomnosti (EFP), NATO až na hranici s Ruskom.

Tri ďalšie bojové skupiny sú umiestnené v Estónsku (vedené Britániou), v Lotyšsku (vedené Kanadou) a v Poľsku, pod vedením USA.

V posledných týždňoch, celkom 4000 vojakov, 2000 tankov, poľných diel, džípov a nákladných áut prešlo  cez Nemecko (a aj Slovensko) do východnej Európy v úzkej spolupráci s nemeckou armádou.

Premiestnenie bojových jednotiek NATO do východnej Európy je súčasťou vojnovej prípravy proti Rusku. Tento plán bol prijatý na summite NATO vo Varšave na začiatku júla. Ten zahŕňal výstavbu aliančného systému protiraketovej obrany v Rumunsku a Poľsku a vytvorenie 5000-vej jednotky  vysokej pohotovosti, ktorej vytvorenie bolo avizované už na summite NATO vo Walese v roku 2014.

Nemecká armáda stále viac nadobúda vedúcu úlohu v príprave tejto vojny. Jadro bojovej skupiny tvorí prvý nemecký prápor vo východnej Európe od konca vojny Wehrmachtu, ktorej cieľom bolo vyhladenie obyvateľstva Sovietskeho zväzu počas druhej svetovej vojny.  Nemecký Panzergrenadierbataillon 122, a obrnený peší prápor z bavorského mesta Oberviechtach sú už v Litve.

Na spoločnej tlačovej konferencii s von der Leyen, Grybauskaiteová zdôvodnila prítomnosť  NATO na ruských hraniciach s odkazom na "hrozbu" z Ruska. Von der Leyen spoločné vyhlásenie dramatizovala:  "To, čo vidíme dnes, je .. fakt, že sme pripravení kedykoľvek brániť jeden druhého ... že sme odhodlaní podporovať Litvu,… priniesli sme sem dobre vycvičené jednotky, pretože v stávke je" obrana demokracie, spoločných hodnôt a priateľstva. "

To je nielen nečestné, ale aj cynické. V skutočnosti   sú to západné mocnosti, ktorí sú agresormi nielen vo východnej Európe ale na celom svete. Začiatkom roka 2014, Berlín a Washington organizovali prevrat v Kyjeve a v úzkej spolupráci s fašistickými silami zvrhli legálne zvoleného prezidenta Ukrajiny Viktora Yanukovitcha. Toto nie je boj o "demokraciu", "hodnoty" alebo "priateľstvo", ale príprava na presadenie hospodárskych a geostrategických záujmov vojenskou silou v prípade potreby.

 

 Vyslanie nemeckých vojakov na ruské hranice je bezhraničná provokácia, popieranie histórie a všetkých sľubov predošlých nemeckých kancelárov. Po dvoch svetových vojnách spôsobených Nemeckom, v ktorých zahynulo spolu vyše 80 miliónov ľudí, sľubovali doposiaľ všetky vlády Nemecka, že z nemeckej zeme nikdy viac nesmie vyjsť vojna.  Je priam neuveriteľné, že dnes nemecká vláda v tzv. „Bielom papieri“ opäť definovala Rusko ako nepriateľa  a v nemeckej verejnosti niet badať žiadne pobúrenie.

 

História sa opakuje. Po Napoleonovi a Hitlerovi sa svetové elity nadnárodného kapitálu opäť pokúšajú dobiť Rusko. Kapitalistická spoločnosť dosiahla stupeň nadvýroby ktorý vyžaduje opäť veľkú vojnu, masové ničenie a tak vytvorenie podmienok ďalšieho hospodárskeho rastu. Je to výsledok kapitalistického hospodárskeho systému, kde kapitál vládne politike a nie je možné prispôsobovať sociálne podmienky technologickému vývoju.  75 rokov mieru v Európe nie je zásluhou strachu z  atómových zbraní, ako sa  často v médiách propaguje, ale „zásluhou“ veľkého zničenia v 2. svetovej vojne a tým vytvorenia podmienok na dlhý (75 r.?) ekonomický rast.

História sa opakuje i na Slovensku. Tak ako Dr. Tiso “musel” prispieť vojensky nemeckej armáde vo vojne proti Rusku, tak aj JUDr. Fico “musí” prispieť k vojskám NATO aspoň jednou jednotkou 152 vojakov a prebrať časť morálnej zodpovednosti za možnú agresívnu vojnu západu proti Rusku na náš národ. Osobne som presvedčený, že JUDr. Fico neverí v hrozbu Ruska, ale nemá dostatok morálnej sily vzpierať sa tlaku svetových elít, ktoré Slovensko hospodársky plne ovládajú.

Tragédia je, že ľudstvo sa nepoučilo z tragédie 1. a 2. svetovej vojny a je vedené chamtivosťou svetových elít do ďalšej veľkej vojny ešte strašnejšej než obe predošlé.

 

Ing. Dušan Borovský

OZ Proti vojne